A VVE szerint átmenetileg se legyen áthelyezve az orvosi rendelő

A VVE szerint átmenetileg se legyen áthelyezve az orvosi rendelő

Sajtótájékoztatót tartott a Veled a Városunkért Egyesület 2020 október 16-án délután a Petőfi Lakótelepen, az Orvosi rendelő előtt. A sajtótájékoztató apropója az volt, hogy bár az ott praktizáló háziorvos levélben kérte a polgármestert, hogy a rendelést átmenetileg az Egészségközpontban folytathassa a nem megfelelő körülmények és a vírushelyzet miatt, a Veled a Városunkért képviselői szerint továbbra is az eredeti helyén kellene maradnia. Horváth Tamást halljuk:

A helyi vírushelyzettel kapcsolatosan Csányi József polgármester a facebook oldalán osztotta meg gondolatait:

" Ez az időszak nem a politikai sárdobálás és lejáratás időszaka. Most nem népszerűséget kell hajhászni, hanem mindenkinek tenni kell a dolgát. Sokszor elmondom, hogy a várostól igyekszem távol tartani a politikát. Akik ezzel nem értenek egyet, azokat a politikai szereplőket is arra kérem, hogy ebben az ügyben fogadják el: én vagyok a város vezetője. Nem vagyok járványügyi szakember és egyik politikai szereplő sem az. Döntéseimet éppen ezért nem az ő politikai véleményük, vagy facebook bejegyzések alapján, hanem a szakmailag kompetens személyekkel, így a kórház igazgatójával, az egészségközpont igazgatójával, a szociális és egészségügyi intézmények vezetőivel, a rendőrkapitánnyal, a katasztrófavédelem és a járási hivatal vezetőjével és a járványügyi hatóság szakembereivel konszenzusban hozom meg. Velük egyeztetünk naponta akár többször is az elmúlt nyolc hónapban."

Meghallgatható hanganyag