Testvérvárosi megállapodást kötött városunk Jászfényszaruval

Testvérvárosi megállapodást kötött városunk Jászfényszaruval

Testvértelepülési megállapodást írt alá szeptember 8-án Kiskunfélegyháza és Jászfényszaru polgármestere. A dokumentumot ünnepélyes keretek között a városháza előtt felállított nagyszínpadon írta alá Győriné dr. Czeglédi Márta és Csányi József. Az aláírási ceremónia előtt Mészáros Márta múzeumigazgató ismertette a két település közös múltját. Elmondta: közös történetünk 1743. március 24-én kezdődött, amikor gazdasági okokból írásban utasította térségünk akkori földesura - a Pesti Invalidus Ház képviseletében Podraczki György - a jászfényszarui családokat, hogy telepedjenek le a kiskunsági pusztákra és népesítsék be. Ez a telepítő levél ma Kiskunfélegyháza első dokumentuma. Az új honalapító jászfényszaruiak egy kicsi harangot kaptak útravalóul, ami a hitüket és az összetartozásukat jelképezte. Ezt a kisharangot - amely a Sarlós Boldogasszony Templom tulajdona - a mai napig őrzi városunk a Kiskun Múzeumban.

 

Meghallgatható hanganyag